Впечатляващ обрат на Самп

Наставникът на Сампдория Синиша Михайлович обяви в навечерието на домакинството с Ливорно, че това е финал за тима и трите точки са на живот и смърт. На полувремето на “Луиджи Ферарис” играчите му обаче бяха изпратени с освирквания, след като записаха много слаби първи 45 минути и заслужено губеха с 0:2 от играещите отлично гости.

Преотстъпеният защитник от Интер на Ливорно Ибрахима Мбайе вкара първите си два гола в Серия “А”. Сенегалецът се разписа в 19-ата и 27-ата минута. Втората част водени от играещия своя мач №400 в кариерата Анджело Паломбо Самп стигнаха до страхотен обрат.

Първо Ненад Кръстичич намали в 49-ата минута, а автогол на Федерико Чекерини изравни резултата в 53-ата минута. В 68-ата минута Стефано Окака донесе пълен обрат със своя втори гол за “моряците” в четири мача.

Вторият голмайстор на Сампдория Маноло Габиадини вкара осмия си гол в кампанията в 75-ата минута и оформи крайното 4:2. Така играчите на Михайлович имат 34 точки и заемат 12-то място. Ливорно с актив от 21 точки остана на 18-то място на две от зоната на спасение.