Киево излъга Дженоа с две дузпи (видео)

Тимът на Киево постигна драматична победа у дома с 2:1 срещу Дженоа в среща от 27-ия кръг на италианското първенство. Алберто Палоски даде аванс в резултата на "летящите магаренца" от Верона още в 5-ата минута от дузпа, но две минути преди края Алберто Джилардино изравни. Радостта на "грифоните" от Генуа обаче бе твърде кратка, защото в последните секунди домакините получиха право да изпълнят втора дузпа и тя отново бе реализирана от Палоски.

Киево събра 24 точки и може да диша малко по-спокойно в битката за оцеляване. Веронци са 16-и в класирането, с 3 точки над зоната на изпадащите в момента. Дженоа пък е в златната среда - 11-о място с 35 точки.