"Жълтата подводница" потъна безславно в Гранада

Отборът на Виляреал загуби с 0:2 гостуването си на Гранада от 27-ия кръг на Примера дивисион. "Жълтата подводница" допусна два гола през първото полувреме дело на Фран Рико в 23-ата и Юсеф Ел-Араби в 33-ата минута и така и не успяха да се върнат в мача след това.

Играчите на Гранада стояха доста добре в началните минути и съвсем заслужено в 23-ата минута стигнаха до откриване на резултата, макар и от дузпа. Бруно Сориано извърши нарушение в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, а Фран Рико хладнокръвно реализира от 11-те метра. След това в 33-ата минута Ел-Араби получи великолепен пас на скорост от Рико, надбяга двама защитници и с прецизен удар удвои преднината на своя тим, която се запази и до края на мача.

С тази победа Гранада се изкачи до 12-ата позиция с 30 точки. Виляреал пък все повече губи битката за Шампионската лига, като остава на 5-ото място с 44 точки - 6 по-малко от четвъртия Атлетик (Билбао), който е и с мач по-малко.