Без победител в островното дерби в Серия "А" (видео)

Отборите на Катаня и Каляри не успяха да излъчат победител в в своеобразното островно дерби между Сицилия и Сардиния в Серия "А". Срещата от 27-ия кръг завърши при резултат 1:1 и двата тима поделиха по една точка. Матиас Весино даде преднина на гостите в 53-ата минута, но в 62-ата Гонсало Берхесио изравни.

Първото полувреме като че ли гостите стояха по-добре на терена и създадоха по-интересните положения. Те дори претендираха за дузпа в 41-ата минута за игра с ръка на защитник на съперника в пеналта, но такава не бе отсъдена.

В началото на втората част в 53-ата минута Каляри откри резултата като Марко Сау се възползва от неориентирана игра на няколко защитници в наказателното поле и свали топката за Весино, който от близо успя да я прати във вратата - 0:1. В 62-ата минута обаче Катаня изравни след като Франческо Лоди центрира от фаул и Берхесио с глава насочи топката във вратата за 1:1.

До края домакините доминираха, а те бяха подпомогнати и от изгонването на Данило Авелар в 73-ата минута за втори жълт картон. Сицилианци натиснаха и можеха да стигнат и до победата, но и шансът не бе с тях като удариха две греди в рамките на две минути. Първо Кристиано Бираги нацели страния стълб в 81-ата минута, а при последвалия корнер и Алексис Ролин с глава тресна напречната греда.

В крайна сметка обаче мачът завърши без победител и след него Катаня остава в зоната на изпадащите на 19-ата позиция с 20 точки в актива си. Каляри пък заема 15-ото място в таблицата с 29 точки.