Арда в плейофите след 3:0 над Монтана

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) победи като домакин Монтана с 3:0 (25:13, 25:18, 25:23) в мач от последния 22-ри кръг на Суперлигата, игран в местната зала "Арпезос".

С този успех волейболистите на Арда се вмъкнаха в плейофите, след като преди последния кръг бяха на 9-та позиция в класирането. Чистата победа над Монтана, обаче, им осигури 32 точки и кърджалийци завършиха на 7-мо място в редовния сезон. Така те ще се изправят срещу вицешампионите КВК Габрово на плейофите. Отборът на Монтана пък завършва на 4-то място с 13 победи, 9 загуби и 41 точки. Монтанчани ще се изправя срещу 5-ия в класирането – ЦСКА.

Над 850 зрители деряха гърло за своите и ги подкрепяха по пътя към успеха. Домакините старираха ударно и повалиха гостите още в първия гейм, оставяйки ги на 13 точки. След превъзходство във втория гейм и 2:0 след 25:18, единствено третата част бе критична за кърджалийци, като Монтана бяха равностойни до край. В решителните минути обаче волейболистите на Арда показаха класа и самообладание и въпреки, че един от най-важните им играчи Невен Нешев излезе принудително от строя, те не се дадоха и затвориха мача след 25:23.