Добруджа с драматичен успех над Пирин (Разлог) с 3:2

Добруджа 07 (Добрич) постигна драматичен успех над Пирин (Разлог) с 3:2 (25:12, 34:36, 21:25, 25:22, 15:9) за радост на около 1000 зрители в своята зала Добротица. Двата тима направиха зрелищен двубой с борба за всяка точка, тъй като в зависимост от развитието на останалите срещи бяха заплашени да не попаднат сред осемте тима, които ще участват в плейофите. В крайна сметка съдбата обърна гръб на Пирин и след двата гейма на Нефтохимик 2010 (Бургас) в Дупница името те останаха сред първите осем за сметка на тима от Разлог. Добруджа 07 пък среща Левски Боол в плейофите.

Първият гейм бе изцяло в полза на домакините, като Благовест Кантранджиев и компания бяха видимо смутени на Арената в Добрич. Във втората част обаче статуквото постепенно се промени и Пирин взе инициативата след 8:7 и 13:10. Гостите бяха напред с 23:19, но момчетата на Мирослав Живков изравниха при 24:24 и започна надхитрянето. С категорични атаки за тима от Разлог се отчетоха Розалин Пенчев и Ивайло Великов, докато Добруджа 07 направи 4-5 грешки от сервис и в крайна сметка резултатът стана 1:1. Развръзката смути домакините и третата част бе категорично за Пирин. Зарядът на мача се повиши максимално, след като Добруджа 07 трябваше да вземе поне още един гейм, за да остане в първата осмица. В началото на четвъртия гейм главният рефер Александър Виналиев поздрави Катранжиев и Калоян Канев от двата състава с жълти картони заради размяна на реплики. Играта на домакините потръгна и те натрупаха добра преднина, за да са сигурни в спечелването на четвъртата част, въпреки че Пирин записа няколко последователни точки в края.

В тайбрека Добружда 07 стартира уверено и поведе с 5:3 и 8:5, при 9-атата точка за домакините пък Розалин Пенчев реагира малко по-бурно на отсъждане на главния рефер, с което отнесе червен картон. Ситуацията със сигурност нямаше значение за изхода на мача, но определено решението на Виналиев да даде точка в полза на Добруджа 07 за скромното избухване на юношата на гостите може да бъде коментирана. Пирин не се предаде да играе за всяка точка, но изоставането нямаше как да бъде наваксано до края на двубоя.

Първенство на България по волейбол за мъже, срещи от последния 22-ия кръг:

Добруджа 07 - Пирин Разлог - 3:2 (25:12,34:36, 21:25,25:22,15:9)

ЦСКА - Ботев Луковит - 3:0 (25:19, 26:24, 25:15)

Славия - КВК Габрово - 0:3 (19:25, 23:25,19:25)

Марек Юнион Ивкони - Нефтохимик 2010 - 3:2 (23:25, 25:20,23:25,25:14, 15:10)

Дунав Русе - Левски Бол - 0:3 (15:25,20:25,23:25)

Арда Кърджали - Монтана - 3:0 (25:13, 25:18,25:23)

1/4-финални плейофни срещи в Суперлигата:

№1 Марек Юнион Ивкони (Дупница) - №8 Нефтохимик 2010 (Бургас)

№2 КВК Габрово - №7 Арда (Кърджали)

№3 Левски Боол - №6 Добруджа 07 (Добрич)

№4 Монтана - №5 ЦСКА

Забележка: Първите мачове от 1/4-финилните плейофи ще се играят на 21-ви март (петък), като отборите с по-предно класиране са домакини. Играе се до 2 победи от 3 мача.