Иван Петков: Длъжни сме да си свършим нашата работа

Днес от 18,00 часа са срещите от последния 21-ви кръг от редовния сезон на женската НВЛ. Марица (Пловдив) гостува на Славия в зала "Панайот Пондалов". В състава на "жълтите" няма здравословни проблеми и те ще направят всичко възможно да се поздравят с победата в този двубой, за да завършат успешно представянето си през редовния сезон преди плейофите.

В момента Марица се намира на второ място във временното класиране с 44 точки след 15 победи и 2 загуби, колкото има и лидерът Левски. Тъй като геймовото съотношение на столичанки (47:9) е доста по-добро от това на пловдивчанки (45:11), единственият сценарий да се стигне до промяна в подреждането на първите два отбора в таблицата е малко вероятно, като Левски трябва да загуби точки срещу гостуващия ЕПУ (Перник) днес.

"При всички случаи, за нас няма друг вариант, освен да търсим победата в този мач", заяви старши-треньорът на Марица Иван Петков пред клубния сайт volleymaritza.bg. "Ние сме длъжни да си свършим нашата работа и да си спечелим трите точки, а, дали Левски ще загуби точки или не, не зависи от нас...".

Тъй като броят на участниците в НВЛ през този сезон е само 7, първенецът ще се класира директно за полуфиналните плейофи, без да играе в четвъртфиналите. Четвъртфинален съперник на втория отбор от класирането ще бъде 7-ият Спартак 1996 (Плевен), който не успя да спечели нито една победа в 18-те си мача дотук.

Четвъртфиналите трябва да се изиграят на 12 и 14 март при разменено гостуване. Отборът с по-добро класиране от редовния сезон определя реда на домакинствата в тези две срещи и е домакин на решаващия трети мач на 16 март, ако се стигне до такъв при разменени победи. Полуфиналите са предвидени за 20, 23 и 26 март, а финалната серия за титлата - чак за 3, 6 и 9 май.