Лос Анджелис се наложи над Уинипег за шестата си поредна победа

Отборът на Лос Анджелис навлезе в шампионската си форма от 2012 година, след като се наложи с 3:1 над Уинипег и стигна до шеста поредна победа в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Кралете са безпощадни в своите гостувания и последният отбор, който стана свидетел на това, беше именно Уинипег. Крайният резултат говори за оспорван мач, но всъщност тимът от Лос Анджелис отстреля своите съперници с 41:18 и продължи страхотната си серия след края на олимпийския турнир по хокей.

Уинипег поведе с гол на Оли Йокинен след 12:03 минути игра през втората част, но Кралете стигнаха до обрат само за 4:12 минути чрез Дъстин Браун и Майк Ричардс. Алек Мартинес пък оформи крайното 3:1 през последната третина. Американският национал Джонатан Куик спаси 17 удара към своята врата, а Ондрей Павелец измъкна 38 шайби на тази на Уинипег. Райън Милър остана непобеден на вратата на новия си тим Сейнт Луис, след като спаси 20 удара при победата с 2:1 над Нешвил. Той беше привлечен от Бъфало миналата седмица и вече има три поредни успеха.