Роналдо чупи рекорди, Португалия лети (видео)

За по-малко от две минути Португалия успя да изкове победата с 5:1 над Камерун в приятелски мач, игран на стадиона в Лейриа. С два гола се отличи звездата на Португалия Кристиано Роналдо, който продължава да чупи рекорди за "селесао".
Асът на Реал (Мадрид) вече е голмайстор №1 на страната си с 49 попадения в 110 мача.  Досега той делеше върха с Педро Паулета, като и двамата имаха по 47 гола.
Двубоят вървеше равностойно след първото полувреме, което завърши 1:1. Вездесъщият капитан на Португалия Кристиано Роналдо откри в 21-ата минута с удар от границата на наказателното поле. Гостите от Камерун изравниха в края на полувремето чрез Абубакар. Всичко в мача обаче свърши между 66-ата и 67-ата минута, когато Мейрелеш и Коентрао поставиха Камерун на колене - от 1:1 до 3:1 в рамките на 120 секунди.

Кристиано Роналдо беше в основата на следващия гол в мача. Той напредна по левия фланг, нахлу в наказателното поле и стреля, но вратарят игра с топката, която обаче попадна в Единьо, който от близо не сгреши и опъна мрежата за 4:1.
Все пак Роналдо не беше казал последната си дума. Той зае място в центъра на атаката и при последвалата акция по фланга успя да овладее топката в наказателното поле и от точката за изпълнение на дузпа офоми крайното 5:1. Малко след гола Роналдо беше заменен и обра овациите на публиката, която след показаното тази вечер е изпълнена с добри очаквания за Мондиал 2014.
Португалия е в група G заедно с тимовете на САЩ, Гана и Германия.
С показаната игра в защита в Лейрия, Камерун има от какво да се притеснява три месеца преди световното. Там африканците са в група А с Бразилия, Мексико и Хърватия.

Португалия - Камерун 5:1

1:0 - Роналдо (21)
1:1 - Абубакар (43)
2:1 - Мейрелеш (66)
3:1 - Коентрао (67)
4:1 - Единьо (77)
5:1 - Роналдо (84)