Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Гарет Бейл вдъхнови Уелс за бой над Исландия

Рекордният трансфер на Реал (Мадрид) Гарет Бейл беше в основата на победата на Уелс с 3:1 над Исландия в контролен мач, изигран на стадиона в Кардиф.
Домакините поведоха още в 12-ата минута, когато след пряк свободен удар, изпълнен от Бейл, Джеймс Колинс успя да се разпише с глава. Това беше първи гол за играча с екипа на Уелс от 4,5 г.
Исландците обаче бързо намериха отговор на предизвикателството и след малко повече от 10 минути изравниха чрез Йохан Гудмундсон.
Уелс обаче нямаше намерение да остави нещата така навръх 137-годишнината от първия си домакински мач пред изпълнените с оптизимъм за класиране на Евро 2016 зрители на трибуните на "Кардиф Сити Стейдиъм".
Гарет Бейл се разигра, а всяко негово докосване до топката беше посрещано с бурни овации. В 64-ата минута Уелс организира атака по дясното крило, в чиято основа беше отново Бейл. Той стреля, топката беше избита от голлинията, но попадна в краката на Воукс, който изведе отново Уелс напред. 20 минути преди края Бейл ознаменува добрата си игра с попадение, след което беше заменен, за да получи овациите на публиката.

Уелс - Исландия 3:1

1:0 - Джеймс Колинс (12)
1:1 - Йохан Гудмундсон (26)
2:1 - Сам Воукс (64)
3:1 - Гарет Бейл (70)