Франция демонстрира добра форма и наказа Холандия с красиви голове

Франция победи с 2:0 Холандия в приятелски мач, игран на "Стад дьо Франс" в Париж. "Петлите" демонстрираха добър футбол, особено през първата част, и заслужено надиграха "лалетата". Попаденията паднаха преди почивката и блестяха с майсторското си изпълнение.

Първо Карим Бензема отбеляза страхотен гол, след като получи топката на скорост от Блес Матюиди и с мощен шут не остави шансове на вратаря Йаспер Килесен. Малко по-късно самият Матюиди удвои с акробатично изпълнение. Халфът на Пари Сен Жермен получи кълбото от центриране на Матийо Валбуена и със странична ножица отбеляза.

През втората част домакините намалиха оборотите и се опитваха да запазят топката по-далеч от вратата на Юго Лорис. Холандците пък трудно стигаха до чисти положения и логично си тръгнаха със загуба от Париж. Допълнителна лоша новина за тях е контузията не Кевин Строотман. Халфът на Рома напусна принудително терена малко преди почивката заради травма в бедрото.

Така Франция зарадва публиката си с добра игра срещу силен противник и вече 17 мача няма загуба. "Лалетата" пък не демонстрираха, че младата генерация има сили да замести част от големите звезди, които стигнаха финала на Мондиал 2010.

ФРАНЦИЯ - ХОЛАНДИЯ 2:0
1:0 Бензема (32)
2:0 Матюиди (41)

ФРАНЦИЯ: Лорис, Евра (46- Дин), Мангала, Варан, Дебюши (87- Саня), Кабай, Погба (81- Сисоко), Матюиди, Валбуена (63- Рибери), Гризман (68- Реми), Бензема (81- Жиру)

ХОЛАНДИЯ: Килесен, Блинд (52- Рекик), Мартинс Инди, Влаар, Ван дер Вийл. Класи, Снайдер (72- Клаасен), Строотман (39- Строотман), Промес, Боетиус (72- Депай), Ван Перси