Звездите на Украйна матираха САЩ (видео)

Украйна надви с 2:0 САЩ в контрола, играна в Кипър. Мачът беше под угрозата да не се състои заради нестабилната обстановка в Украйна, но в крайна сметка отборът на Михаил Фоменко отпътува за Ларнака и постигна заслужен успех срещу силен съперник. Головете отбелязаха Андрий Ярмоленко и Марко Девич във всяко от полувремената, а янките създадоха много малко положения пред вратата на Пятов и като цяло разочароваха с представянето си.

Украйна поведе в 12-ата минута. Денис Гармаш пропусна очи в очи с Тим Хауърд, като стреля в тялото му. Топката обаче се върна в халфа, последва пас към свободния Ярмоленко и резултатът бе открит. Не след дълго Ярмоленко отново прати топката в мрежата, но попадението му беше отменено поради засада.

Звездата на Динамо (Киев) и Йевхен Коноплянка правеха каквото си поискат по двата фланга и беше цяло чудо, че до почивката не падна нов гол. Това стана чак в 67-ата минута, когато пас от дълбочина изведе Марко Девич зад защитата и новото попълнение на Рубин вкара за крайното 2:0.

УКРАЙНА - САЩ 2:0 (1:0)
1:0 Ярмоленко (12)
2:0 Девич (67)