ЦСКА измъкна трудно 3:2 в Монтана

Волейболният отбор на ЦСКА записа 12-та победа в Суперлигата, след като надделя много трудно и драматично като гост над Монтана с 3:2 (25:21, 25:19, 29:31, 23:25, 15:12) в мач от предпоследния 21-ви кръг, игран тази вечер пред близо 500 зрители в зала "Огоста".

По този начин "червените" останаха на 5-то място във временното класиране с 32 точки след 12 победи и 9 загуби, докато  Монтана продължава да е 4-ти с 41 точки след 13 победи и 8 загуби. В последния 22-ри кръг от редовния кръг ЦСКА е домакин на Ботев (Луковит), а монтанчани гостуват на Арда (Кърджали). Срещите са в събота (8 март) от 18,00 часа.

Момчетата на Сашо Попов бързо поведоха с 2:0 след 25:21 и 25:19, като имаха възможност дори за чиста победа, но домакините от Монтана показаха страхотен характер в третата част, която измъкнаха трудно с 31:29 и намалиха изоставането си на 1:2. Волейболистите на Монтана продължиха със силната си игра и вкараха мача в тайбрек след 25:23. Петият решителен гейм също бе равностоен, но все пак армейците успяха да го спечелят с 15:12, а с това и мача с 3:2.

Най-полезен за ЦСКА стана капитанът Ивайло Стефанов с 16 точки (3 блока, 35% ефективност в атака, 61% позитивно и 22% перфектно посрещане), Бранимир Грозданов добави 13 точки (1 блок, 3 аса, 41% ефективност в атака, 46% позитивно и 18% перфектно посрещане) за успеха. За тима на Монтана Димитър Маринков (1 ас, 56% ефективност в атака, 83% позитивно и 48% перфектно посрещане) и влезлият като резерва Иван Крачев (1 ас, 1 блок и 54% ефективност в атака) реализираха по 15 точки, но и техните усилия не помогнаха за победата.

МОНТАНА - ЦСКА 2:3 (21:25, 19:25, 31:29, 25:23, 12:15)
МОНТАНА: Любомир Агонцев, Цанко Цанков 8, Димитър Маринков 15, Валентин Димов 4, Венцислав Рагин 11, Георги Михов 9 - Георги Георгиев-либеро (Владимир Лобутов, Явор Генов 12, Иван Крачев 15)
Старши-треньор: Северин Димитров
ЦСКА: Георги Сеганов 6, Милен Илиев 12, Бранимир Грозданов 13, Ивайло Стефанов 16, Красимир Георгиев 12, Живко Иванов 8 - Мартин Иванов-либеро (Владимир Станков, Яни Георгиев)
Старши-треньор: Александър Попов.

Статистика: Марк Бранимиров (скаутмен на Монтана)