Аталанта изкова победата на успокоението (видео)

Аталанта изкова ценен домакински успех с 2:1 над Киево в среща от 26-ия кръг на калчото, с което се отдалечи на 11 точки от опасната зона и може по-спокойно да доиграе сезона. Победният гол падна пет минути преди края, когато резервата Лука Чигарини, появил се на терена две минути по-рано, направи двойно подаване с Херман Денис и с красив изстрел зарадва феновете в Бергамо.

Съотборникът му Карлос Кармона откри за 1:0 след 21 минути игра след шут, който придоби нестандартна траектория и направи безпомощен стража на гостите Кристиян Пуджони. Аталанта имаше по-добрите положения и през втората част последователно Кристиан Раймонди и Джакомо Бонавентура пропуснаха от изгодни ситуации.

Всичко изглеждаше решено в 68-ата минута, когато защитникът на Киево Бощиян Сесар беше изгонен за два жълти картона. Това обаче се оказа измамно успокоение за домакините. Четири минути след това партньорът на словенеца в центъра на отбраната Дарио Дайнели заби топката в мрежата на Аталанта след центриране от фаул - 1:1.

Финалният щурм на домакините все пак даде резултат и в 85-ата минута Чигарини вкара за крайното 2:1. Така бергамаските записаха втора победа над Киево този сезон в Серия "А", след като бяха спечелили и първата среща във Верона с 1:0 през есента.

"Летящите магаренца" остават точно над чертата и ги очаква тежък завършек на шампионата.

Снимка: Getty Images/Guliver