Милионната селекция на Мъри като по чудо не се сгромоляса срещу Нефтохимик

Отборът на Ботев (Пловдив), който хвърли няколко милиона лева за зимна селекция, за малко да се сгромоляса срещу Нефтохимик в мач от 25-ия кръг на "А" група. Канарчетата биха с 1:0 последния в родното първенство след гол от засада на новото попълнение Доре.

Пловдивчани аристократично пропиляха множество положения и можеха да съжаляват за лежерното си поведение, тъй като в 68-та минута шейховете имаха пълно право да получат дузпа за игра с ръка на Анисе, но реферът Иван Кирилов не показа бялата точка.

Срещата, която се игра в Сливен, започна с натиск на символичните гости от Пловдив, но през първия четвърт час опасните ситуации пред двете врати липсваха.

Първата сериозна опасност се откри пред Бенга в 18-та минута. Бранителят на канарчетата бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините, но изстрелът му с глава от 5-6 метра профуча над напречната греда.

Превъзходството на Ботев даде резултат в 33-та минута. Иршак подаде към Доре, който се пребори с бранител на Нефтохимик и пусна топката между краката на вратаря Костадин Георгиев за 1:0. При паса на Иршак обаче конгоанецът бе в засада и голът трябваше да бъде отменен.

В началото на втората част футболистите на Станимир Стоилов опитаха да решат всичко в двубоя с второ попадение, но направиха няколко сериозни пропуска.

В 51-та минута Ботев можеше да вкара втори гол на два пъти. Първо Хамза бе изведен очи в очи с Георгиев, но уцели левия страничен стълб. Секунди по-късно Хамза подаде отлично с пета към Мариян Огнянов, който от 6-7 метра стреля високо над напречната греда.

Пет минути по-късно Нефтохимик можеше да изравни при първото си по-сериозно положение. Резервата Петков засече с глава центриране от корнер, но топката тупна върху мрежата над напречната греда.

В 68-та минута Нефтохимик спокойно можеше да получи право да изпълни дузпа за игра с ръка на Анисе, но реферът Иван Кирилов замълча.

Тази ситуация даде криле на шейховете, които до края на срещата все по-често се задържаха в половината на Ботев, но по-голямата класа на играчите в жълто-черно им позволи да запазят крехката си преднина до последния съдийски сигнал.