Фарьорските острови разгромиха Гибралтар

Фарьорските острови разгромиха с 4:1 Гибралтар във втория в историята на тима мач от южния край на Пиринейския полуостров. В първата си среща на 19 ноември 2013 г. Гибралтар завърши 0:0 срещу Словакия.
Гибралтар поведе с гол на Джоузеф Чиполина в 21-ата минута и хвърли в екстаз трибуните. Това беше първи гол в официален мач за Гибралтар. Гостите обаче стигнаха до пълен обрат само пет минути по-късно чрез Йоан Едмундсон. Кристиан Холст изведе гостите напред в 32-ата минута. През второто полувреме с голове на Халур Хансен и отново на Холст Фарьорските острови стигнаха до изразителната победа.
Гибралтар ще участва в квалификациите за Евро 2016, като за място на финалите във Франция ще се бори с отборите на Германия, Република Ирландия, Полша, Шотландия и Грузия.