Добруджа 07 удари КВК Габрово с 3:2 в Добрич

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) надигра като домакин КВК Габрово с 3:2 (23:25, 27:25, 29:27, 16:25, 15:5) в мач от 20-ия кръг на Суперлигата.

С този успех добруджанци записаха 10-та победа в първенството, като с 10 загуби и 30 точки заемат 6-то място във временното класиране. Те са с еднакъв актив с 5-ия ЦСКА, но "червените" ги изпреварват за по-горната позиция с повече победи, като имат 11 успеха до сега. Тимът на КВК Габрово записа 4-то поражение, но с 46 точки запазва 2-ра позиция в таблицата.

Още от началото на мача домакините демонстрираха воля за крайната победа, като не се притесняваха от съперника, който е вицешампион. През цялото време на мача домакините бяха уверени и бяха равностоен съперник на габровци. В първата част след равенството 23:23 домакините не издържаха на напрежението и отстъпиха на гостите. В следващите две части обаче добруджанци дадоха максимума от себе си, като във втората част взеха гейма в решителните минути след 25-та точка.

В третата част пък добруджанци показаха истинско геройство, като изоставаха с 10:15, но направиха обрат и изравниха играта при 17:17, за да спечелят гейма с 29:27 и да поведат с 2:1 в резултата. Все пак в четвъртата част габровци успяха да се върнат в играта, като се стабилизираха и показаха класата си, оставяйки съперника на 16 точки, а по този начин доведоха мача до тайбрек.

В петата решителна част обаче ентусиазмът на добруджанци нямаше спирка, като направо преклониха габровци и аплодирани от своите фенове, изпълнили залата, се поздравиха с крайната победа, преклонявайки именитият съперник с 3:2 след 15:5.