Аугсбург с грешна стъпка по пътя към Европа (видео)

Отборите на Аугсбург и Хановер 96 направиха 1:1 в двубой от 23-ия кръг на Бундеслигата. Баварците пропуснаха възможността да стъпят на шестата позиция, даваща право на участие в европейските турнири. Маме Бирам Диуф (21) и Рагнар Клаван (56) се разписаха.

Аугсбург започна по-силно, но получи студен душ в 21-ата минута. Топката не беше добре изчистена след корнер, Мануел Шмийдебах центрира и Маме Бирам Диуф отбеляза за долносаксонци отблизо - 0:1. След това до почивката и двата отбора пропуснаха изгодни голови шансове.

След почивката домакините успяха да стигнат рано до изравнително попадение. В 56-ата минута Рагнар Клаван засече с глава в далечния ъгъл след пас отдясно на Тобиас Вернер. Баварският тим игра по-силно до края, но се задоволи само с реми.

Снимки: Getty Images/Guliver