Монако се отдалечи от титлата, Бербатов поигра 10 минути (видео)

Вторият във временното класиране на френското първенство Монако загуби с 0:2 като гост от Сент Етиен в мач от 27-ия кръг на Лига 1. Българският нападател Димитър Бербатов започна на пейката на резервите на монегаските и се появи в игра едва в последните 10-ина минути, когато крайният резултат бе оформен.

Сент Етиен играеше по-добре в началните минути и заслужено поведе с 1:0 в резултата след гол на Фабиен Лемоан в 17-ата минута. След изпълнение на корнер топката достигна до намиращия се извън наказателното поле на гстите Лемоан и халфът с великолепен шут опъна мрежата зад Даниел Субашич.

В 39-ата минута защитникът на монегаските Никола Исимат-Мирен бе много близо до това да изравни резултата, но ударът му бе избит от голлинията от автора на попадението за Сент Етиен Лемоан. Последният бе замесен и в следващата интересна ситуация в мача. В 41-ата минута Лемоан стреля опасно към вратата на Субашич, но хърватският вратар изби удара.

След края на първото полувреме италианският наставник на Монако Клаудио Раниери извърши две смени в състава си, но Бербатов си остана на пейката. Две минути след почивката вратарят на домакините Стефан Руфие спаси изстрел на Валер Жермен, а секунди след това и колумбийската звезда на Монако Хамес Родригес опита изстрел, но той бе блокиран.

В 66-ата минута Сент Етиен реализира втори гол. Ромен Амума стреля след чудесна солова акция, вратарят Субашич се намеси много лошо и топката се озова в мрежата на монегаските.

Едва в 81-ата минута Раниери се сети да пусне в игра Бербатов, който влезе на мястото на Валер Жермен, но вече бе твърде късно за обрат и Монако претърпя третата си загуба от началото на сезона, като шансовете на тима да се бори за титлата с Пари Сен Жермен вече значително намаляха. Бербатов и компания са втори в подреждането, на 5 точки от лидера ПСЖ, но тимът на Лоран Блан е и с мач по-малко. Сент Етиен пък излезе на трета позиция 48 точки, 2 повече от Лил, който още не е изиграл мача си от кръга.