Шиникова на полуфинал на сингъл

Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в зала във френския град Брон с награден фонд 10 хиляди долара. Поставената под номер 2 Шиникова победи седмата в схемата представителка на домакините Кини Лен с 1:6, 6:4, 6:2. Лен спечели убедително първия сет, а втората част вървеше равностойно до 4:4, след което 22-годишната българка взе пет поредни гейма. Така тя изравни резултата в сетовете и поведе с 3:0 в решаващата трета част, а до края не допусна обрат и заработи 4 точки за класацията на WТА и 490 долара.

По-късно днес Шиникова и Альона Сотникова (Украйна), поставени под номер 1, излизат на финала на двойки срещу вторите в схемата Ана Клазен (Германия) и Катарина Ленерт (Филипини).