Григор отстъпи пред Гулбис в Ротердам

Първата ни ракета Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира в Ротердам, след като загуби от 24-я в световната ранглиста Ернестс Гулбис (Латвия) с 4:6, 6:7(3) за  1 час и 28 минути игра. Така хасковлията ще загуби 135 точки за ранглистата, тъй като миналата година достигна до 1/2-финалите, където загуби от шампиона Хуан Мартин дел Потро.

Началото бе силно за българина, който спечели първото си подаване на нула. В третия гейм обаче изоставаше с 0:30 и макар че спечели три последователни точки, в следващото разиграване топката закачи мрежата и не успя да премине от другата страна на корта. Впоследствие Гулбис стигна до брейкпойнт, а Гришо изпрати топката в аут и единственият пробив в мача стана факт. Латвиецът успя да запази преднината си до края на сета и дори имаше още две възможности да вземе сервиса на българина в петия гейм, но Григор съумя да ги спаси. Благодарение на силния си начален удар Гулбис не даде никакъв шанс на Димитров да стигне дори до точка за пробив и затвори сета с ас при резултат 6:4.

Втората част бе доста равностойна. В четвъртия гейм при сервис на Гулбис, Григор поведе с 40:0 и имаше първите си три брейкпойнта в мача. Два аса и няколко добри отигравания обаче донесоха следващите пет точки на латвиеца, който спаси подаването си. В седмия гейм хасковлията отново изпита трудности при сервиса си. Той допусна изоставане с 15:40, но не се поддаде на напрежението, спечели четири поредни разигравания и направи резултата 4:3 в негова полза. При 5:4 Димитров поведе с 40:15 след фантастичен форхенд по правата, но Гулбис спаси и двата сетбола с топовния си сервис и в крайна сметка взе подаването си - 5:5. Двамата опоненти взеха следващите си подавания и се стигна до тайбрек. Още в самото начало латвиецът поведе с 3:0 с минипробив. Той направи още един за 2:6 и макар че Гришо спаси първия мачбол на опонента си, при следващия си сервис Гулбис сложи точка на мача.