Чехи разбиха Левски, Божинов дебютира с гол (видео)

Тежка загуба претърпя Левски във втората си контрола в Кипър. “Сините” отстъпиха с 2:4 на третия в чешкото първенство Теплице в дебюта на Валери Божинов и Пламен Крумов. Националът стартира авантюрата си със синята фланелка с гол, след като се разписа за 1:1 на празна врата в 20-ата минута. Мирослав Иванов пък направи загубата малко по-почетна с красиво попадение от фаул малко преди края.

Алдин Чаич в 11-ата минута, Вуш в 26-ата, отново Чаич в 71-ата и Литсинги след скандална дузпа в 76-ата минута вкараха четирите гола за чехите.

Отново детинските грешки в защита провалиха столичани, които създадоха няколко положения, но чешкият вратар спаси. Това е втора загуба в Кипър след поражението с 1:2 от Мордовия преди няколко дни. Резултатът не отговаря на показаното на терена, където 26-кратните шампиони имаха иницятивата, но старата слабост - поредицата от грешки в защита на тима доведоха до това поражение.

Наставникът на Левски Антони Здравков заложи на Валери Божинов и на останалите трима от новите попълнения, които са в Агиа Напа. Това са Антон Огнянов, Павел Чмовш и Пламен Крумов. Петият нов играч - Аймен Белаид, все още се лекува в София.

Останалите футболисти са тези, които играха по-малко срещу Мордовия, както и Ларсен Туре, който бе изгонен през първата част на двубоя с руснаците. Едниствено Цветан Генков не е на разположение, след като продължава да не тренира, тъй като е болен.

Чехите успяха да поведат още при първата си добра ситуация. Ларсен Туре сбърка и футболистите в жълто-синьо организираха бърза атака, която завърши с непасяем за Горан Блажевич удар на Чаич.

Последваха силни минути за българския отбор. В 16-ата минута удар на Борислав Цонев бе спасен. Секунди след това Антон Огнянов преодоля стража на Теплице, но не намери правилно продължение. Все пак в 20-ата минута Туре проби отлично отдясно и подаде на Божинов, който от няколко метра вкара първия си гол за Левски.

Веднага след това Блажевич показа добър рефлекс при удар отблизо. В 26-ата минута обаче бърза атака хвана защитата Левски неподгответна и Вуш на празна врата направи 1:2.

Няколко минути по-късно Божинов отправи нов удар, но този път не бе точен. До края на полувремето Блажевич още един път трябваше да спасява вратата си след изстрел на чешки футболист.

"Сините" започнаха активно след почивката и можеха да изравнят в 52-ата минута, но удар на влезлия като резерва Мирослав Иванов бе избит пред голлинията. Две минути по-късно Кевин Брю стреля от фаул, но Лукач спаси. В 63-ата минута Вуш получи възможност да вкара трети гол за Теплице, но стреля много високо над напречната греда.

Все пак чехите вкараха осем минути по-късно. След пробив отляво кълбото стигна до Чаич и шутът му по земя мина покрай Илиев за 1:3.

В 76-ата минута съдията предизвика недоумение сред присъстващите на стадиона, след като реши да отсъди дузпа за чист шпагат на Пламен Димов. Резервата Литсинги бе точен за 1:4.

В последните минути на двубоя Димитър Макриев пропусна да се разпише и да направи "синята" загуба по-почетна. Второто попадение за Левски все пак дойде в 89-ата минута, когато Миро Иванов изпълни отлично пряк свободен удар и не остави шанс на чешкия вратар. Следващата контрола на "сините" е отново срещу чехи - Виктория Пилзен на 10-и февруари в Ларнака.

ЛЕВСКИ - ТЕПЛИЦЕ 2:4