Левски започна със загуба в Кипър (видео)

Отборът на Левски започна със загуба контролите на кипърска земя. “Сините” отстъпиха с 1:2 на лидера във втора дивизия на Русия Мордовия на стадиона в Паралимни. Головете за победителите бяха отбелязани през първата част от Нахушев (25) и Луценко (37), като защитата на столичани има сериозна вина за тях.

Почетното попадение за 26-кратните шампиони вкара Станислав Ангелов от дузпа в 88-ата минута. Димитър Макриев пък пропусна от бялата точка в 27-ата минута при резултат 0:1. В центъра на защита добър дебют направи новия бранител Павел Чмовш, който стартира за “сините” след едва две тренировки. Той също има вина за втория гол, а след това пропусна да изравни, но като цяло бе стабилен.

Ларсен Туре пък бе изгонен за удар без топка в края на първата част с Максим Тереитьев, а на тяхно място влязоха други играчи.

Футболистите на Левски показаха по-добра игра от срещата с Черноморец, но продължиха да допускат грешки в отбрана. Те бяха по-добрите и по-дейни на терена след 20-ата минута, но не успяха да реализират няколкото си възможности.

Наставникът Антони Здравков заложи в центъра на защита на новия бранител Павел Чмовш, който дебютира за “сините” след едва две тренировки. Той си партнира с Даниел Димов, а Дъстли Мюлдер и Орлин Старокин бяха крайните бранители пред Пламен Илиев. Владимир Гаджев, Радослав Цонев, Мирослав Иванов, Ларсен Туре и младият Владислав Мисяк действаха зад Димитър Макриев. Няколко смени бяха извършени на почивката, а другите рокади бяха направени в 60-ата минута. В 71-ата минута на терена влязоха юношите Деян Иванов и Илия Димитров.

След 24 кръга във втория ешалон на Русия Мордовия води с 9 точки пред втория Алания.

След равностойно начало Руслан Нахушев се разписа в 25-ата минута, след като бе оставен абсолютно сам в наказателното поле след корнер и хубаво насочи топката в левия ъгъл на Пламен Илиев. Две минути по-късно "сините" получиха възможност да изрвнят. Димитър Макриев бе повален в наказателното поле и сам се зае с изпълнението на дузпата, но би твърде слабо и вратарят на руснаците Антон Коченков улови.

Футболистите на Левски продължиха да са по-активни, но удар на Владимир Гаджев бе отразен от Коченков. В 37-ата минута обаче българската отбрана се пропука за втори път и Луценко успя преодолее Илиев за 0:2.

В 41-ата минута Ларсен Туре удари съперник и бе изгонен, а при последвалата разправия съдията показа пътя към съблекалнята и на Максим Тереитьев. Двамата обаче бяха заменени и Антон Огнянов се появи в игра.

Веднага след началото на второто полувреме резервата Мухаметшин бе близо до трето попадение, но прехвърлящият му удар мина покрай вратата. В 53-ата минута Радослав Цонев отправи страхотен шут, но руският страж пак бе непробиваем. Секунди по-късно той улови и удар с глава на Даниел Димов. С пропуск се отчете и Чмовш.

В 77-ата минута "сините" получиха нов шанс да се разпишат, след като получиха право да изпълнят непряк свободен удар, но изпълнението на Антон Огнянов не бе точно. Малко след това Боби Цонев излезе в отлична позиция, но би встрани от вратата.

Футболистите на Левски все пак успяха да стигнат да попадение. В 88-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Ангелов за крайното 1:2.

Следващата контрола на 26-кратните шампиони е в четвъртък (6 февруари) срещу чешкия Теплице.

ЛЕВСКИ - МОРДОВИЯ 1:2

0:1 Нахушев (25)
0:2 Луценко (37)
1:2 Ангелов (88-д)

ЛЕВСКИ: (4-2-3-1) Илиев (46-Блажевич), Мюлдер (60-Петков), Д. Димов (60-Ангелов), Чмовш (71-Деян Иванов), Старокин (60-Орачев), Гаджев (60-П. Димов), Р. Цонев, Туре (42-Огнянов), М. Иванов (60-Брю), Мисяк (46-Б. Цонев), Макриев (71-И. Димитров)

МОРДОВИЯ: Антон Коченков, Милан Перендиа, Игор Шитов, Руслан Нахушев, Александър Димидко, Антон Бобер, Андрей Пазин, Алексей Иванов, Максим Тереитьев, Сергей Самодин, Евгений Луценко

Резерви: Роман Калюжний, Денис Лебанов, Исмаил Адиев, Максим Будников, Акакий Хубутия, Рустем Мухаметшин, Кхетиа Римонд