Възходът продължава - "черните котки" с трети пореден успех в дербито с Нюкасъл (видео)

Съндърланд победи с 3:0 Нюкасъл в дербито на Североизточна Англия, играно на "Сейнт Джемсис Парк". Това е трети пореден успех за "черните котки" срещу "свраките" - нещо, което се случва за първи път от 1923 година насам. Заедно с това Съндърланд записва серия от четири поредни мача без поражение във Висшата лига, благодарение на което отборът се изкачи до 12-ото място във временното класиране. Фабио Борини (19') от дузпа и Адам Джонсън (23') дадоха комфортен аванс на гостите до почивката, а през втората част Джак Колбек (80') оформи класиката.

Гостите доминираха напълно през първата част и заслужено взеха аванс от два гола до почивката. Първо, в 18-ата минута, Върнан Анита събори по нелеп начин Фил Бардсли в наказателното поле. Фабио Борини изпълни безкомпромисно последвалата дузпа - 0:1. В 23-ата минута Адам Джонсън удвои. Алтидор намери по прекрасен начин Колбек в наказателното поле. Крул изби, но топката стигна до Джонсън, който отблизо я прати в опразнената врата - 0:2.

Играта на "свраките" бе тотално дезорганизирана през тази първа част, като селекцията на Алън Пардю не съумя да създаде нищо интересно пред вратата на Маноне.

В началото на втората част в игра за домакините се появи новото попълнение Люк де Йонг.

Домакините заиграха по-силно и в 65-ата минута последователно опасен удар на Шейк Тиоте бе избит от Маноне, а Шола Амеоби изпусна с глава от непосредствена близост. Съндърланд отговори с удар на Джонсън, след който топката срещна гредата.  Последваха два нови пропуска на Амеоби, а Алтидор пропиля добра възможност за гостите.

В 80-ата минута Колбек открадна една топка от Хатем Бен Арфа, комбинира с Борини, който му върна, и с удар в далечния ъгъл оформи класиката.

Съндърланд се изкачи на 12-о място - на две точки над зоната на изпадащите, докато Нюкасъл е осми.