Борислав Георгиев с още една престижна победа в Катар

Полийс (Доха) изкова още една престижна победа в мъжкото първенство на Катар.  В среща от четвъртия кръг, Борислав Георгиев и неговите съотборници надвиха вицешампиона Ал Ахли (Доха) с 3:2 (25:21, 23:25, 21:25, 25:22, 15:13) и така му нанесоха първата загуба за сезона.  Мачът приключи по изключително драматичен начин.  Ал Ахли водеше с 13:9 в тайбрека, но Полицаите успяха да направят серия от 6 поредни точки и да ликуват като победители.  Българският разпределител допринесе за успеха и като реализатор на 5 точки (1 атака, 4 блокади).  Той помогна и в защита с 3 спасени топки.  Топреализатор за Полийс отново стана американецът Брук Билингс с внушителните 33 точки.

Победата издигна Боби Георгиев и компания до петото място във временното класиране с 8 точки от три победи и една загуба.  Водач е Ал-Райян (Ал-Райян) с 15 точки от пет изиграни мача.  Следва единственият друг останал все още непобеден отбор - Ал Араби (Доха) с 12 точки от четири мача.  Трети е Ал Ахли с 10 точки, а четвърти - Ал Сад (Доха) с 9 точки от пет мача.  В следващия си мач Полийс излиза срещу Ал Хор (Ал Хор) на 30 декември.