Трябваше ли да има дузпа за Ливърпул в края на дербито с Челси? (видео)

Реферът на дербито Челси - Ливърпул (2:1) от 19-ия кръг на Премиър Лийг вчера Хауърд Уеб си навлече гнева на феновете на мърсисайдци с някои свои решения. Една от най-спорните ситуации бе в заключителните минути на мача на "Стамфорд Бридж", когато уругвайският нападател на Ливърпул Луис Суарес падна в наказателното поле на лондончани след съприкосновение с камерунския ветеран Самуел Ето'о. Уеб даде знак играта да продължи, но дали нямаше основания да отсъди дузпа в полза на гостите?

В самото начало на двубоя Ето'о бе главно действащо лице в друга много спорна ситуация - когато камерунецът извърши грубо нарушение срещу Джордан Хендерсън, но не получи червен картон. След изпълнението на фаула словашкият защитник Мартин Шкъртел откри резултата в 4-ата минута. Ето'о пък донесе победата на "сините" от Лондон с гол за 2:1 в 34-ата минута, след като в 17-ата Еден Азар бе изравнил резултата.

Вижте ситуацията, в която Уеб не отсъжда дузпа в полза на Ливърпул.