Калоян Иванов и Авелино с тежка загуба в Италия

Отборът на Авелино, с българина Калоян Иванов в състава си, загуби като гост на Емпорио Армани Милано с 58:95 (18:23, 19:22, 12:19, 9:30) точки в среща от 13-ия кръг на първенството на Италия по баскетбол за мъже. Домакините стигнаха до огромната преднина в последните 10 минути, които спечелиха с 30:9 точки. Калоян Иванов, който в последните два кръга беше избиран за най-полезен играч в Италия, бе на терена 33 минути като титуляр и се отличи с 10 точки и 6 борби. Авелино е на 12-о място в класирането с 6 успеха и 7 поражения.

Отборът на Планаса Навара, с българина Мартин Дурчев в състава си, загуби като гост от Паленсия с 47:90 точки в мач от 13-ия кръг в първенството на втората дивизия в Испания. Това е десета загуба от началото на сезона за тима, който е на предпоследно място в класирането. Дурчев игра 29 минути като титуляр и записа 7 точки, 3 борби и 1 асистенция.