Сан Хосе победи Анахайм

Сан Хосе победи Анахайм с 3:1 в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада и прекъсна серията на тима от 10 поредни успеха. Вратарят на домакините Анти Ниеми отрази 30 от общо 31 удара към вратата си. Брент Бърнс, Лоугън Кутюр и Брейкън Кърнс отбелязаха за тима на Сан Хосе, който записа четвърти пореден успех. Патрик Маруун бе точен за Анахайм. Джеймс Нийл отбеляза хеттрик и направи две асистенции, а Сидни Крисби се отличи с гол и две асистенции при успяха на Питсбърг над Кълъмбъс с 5:3. Крис Кюниц записа 21-ия си гол и също добави две асистенции, а Джеф Заткоф направи 25 спасявания за "пингвините". Нийл вкара два пъти при числено превъзходство, включително третия гол 2:27 минути преди края, който е негов 14-и за сезона. Брендън Дубински, Кори Троп и Никита Никитин се разписаха за домакините, които играха пред рекордната за сезона публика от 18 871 души.

Блейк Уилър се разписа две секунди преди края на продължението за успеха на Уинипег като гост на Колорадо. Андрю Лад също вкара гол за гостите, а Нейтън МакКинън бе точен за тима на Колорадо, който губи за четвърто пореден път. Матс Дзукарело се отличи с гол и две асистенции, а хокеистите на Ню Йорк Рейнджърс вкараха три попадения при числено превъзходство, за да победят с 4:3 домакините от Тампа Бей. Джаник Хансен и Майк Санторели отбелязаха попаденията за Ванкувър, който спечели с 2:0 срещу Калгари. Далас загуби от Сейнт Луис с 2:3 след продължение, а Кевин Шатеркирк донесе успеха на гостите 10 секунди преди края на добавеното време. Кайл Окпосо вкара две попадения в третия перод, а Ню Йорк Айлендърс преодоля пасив от три гола, за да победи Минесота с 5:4.

Снимка: Getty Images/Guliver