Борбен Балкан удари Левски в София (галерия)

Балкан записа седмата си победа от началото на сезона в TESY Национална Баскетболна Лига, надигравайки един от директните си конкуренти за медалите - Левски с 83:75 като гост в София. Двата тима предложиха динамична и интригуващата среща, от която гостите съвсем заслужено си тръгнаха като победители.

Гостите от Ботевград се ориентираха по-добре след началото на срещата и след добри изяви на Ноа Далман поведоха с 6:2. Левски отговори със серия от 7-2 за 8:9, а след това последваха няколко смени на водача, преди двата тима да се оттеглят при резултат 19:17 в полза на гостите след 10 минути игра.

"Сините" започнаха втората четвърт вихрено и обърнаха нещата в своя полза след осем безответни точки за 19:25. Играта на домакините вървеше и те продължиха да налагат своята воля, повеждайки с 26:36 четири минути преди сирената. В тези минути Балкан изпитваше затруднения при организацията на атаките си, но постепенно налучка верния ритъм и съумя да намали изоставането си до 37:41 на почивката.

Ботевградчани излязоха напълно преобразени след почивката и не допуснаха кош в първите четири минути на второто полувреме, повеждайки с 45:41. Иван Лилов и Ноа Далман правеха разликата в полза на гостите, но столичани се съвзеха и отново поведоха 52:53 минута и половина преди сирената. След 30 минути на таблото в "Универсиада" светеше резултат 57:59 в полза на Левски.

Двата тима се хвърлиха здраво в заключителната част, а съдиите позволиха малко по-свободна игра, което нажежи страстите на терена. След няколко равенства, Балкан бе отборът, който успя да се откъсне напред в резултата - 75:66 след добра серия от 9-0 три минути преди финалната сирена. Далман направи аванса на своите 77:67, преди Чалмърс да намали до 77:70 малко повече от минута и половина преди края. Атрактивни изпълнения на Станимир Маринов и Павел Маринов подпечатаха победата на ботевградския тим, а крайният резултат бе 83:75.

Ноа Далман бе №1 за Балкан с 26 точки и 11 борби, Иван Лилов добави 23 точки, 10 борби и 5 асистенции, а Станимир Маринов се отчете с 11 точки.

Лайънъл Чалмърс бе най-добър с 27 точки, 7 борби и 6 асистенции, докато Христо Захариев и Павел Иванов добавиха съответно 14 и 11 точки.