Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Черно море разпиля Черноморец в морското дерби

Отборът на Черно море (Варна) записа седма победа в Националната Баскетболна Лига, след като в двубой от XI кръг се наложи при домакинството си на Черноморец (Бургас) с категоричното 108:64.

Симеон Илиев беше над всички в селекцията на „моряците” и се отличи с „дабъл-дабъл” – 17 точки и 10 борби, Станислав Цонков вкара 15 точки, а Николай Стоянов и Асен Великов допринесоха за успеха с по 13 точки.

Богдан Боев и Новак Попович бяха най-резултатни за гостите от Бургас и отбелязаха по 14 точки, а Тодор Тодоров приключи с 10 точки.

Баскетболистите на Черно море бяха пълни господари на терена още от първия съдийски сигнал, като не оставиха никакво съмнение, че са с класи над съперника си. След първите десет минути преднината на домакините вече бе двуцифрена – 24:13, като до почивката разликата в резултата скочи до 20 точки – 47:27.

Въпреки солидния си аванс, „моряците” продължиха със силните си изяви и през второто полувреме, като не оставиха никакъв шанс на съперника си да помисли за завръщане в мача. Така след 30 минути игра Черно море водеше със 74:44, а в заключителната четвърт достигна съкрушителните 44 точки, за крайното 108:64.