Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Победи за Коледа за българките в Серия А2

Успешен се оказа 9-ият кръг в италианската Серия А2 за отборите на българките Елена Колева и Бояна Андреева, като двата тима се поздравиха с победи ден след Коледа.

Ил Бизонте (Сан Кашано) се разправи като гост на Ас Волей (Соверато) с 3:0 (26:24, 25:22, 25:21), а Елена Колева бе най-резултатна с 20 точки (2 аса, 62% ефективност в атака). За домакините от Соверато пуерториканката Яримар Роса завърши с 12 точки.

Серия от три поредни загуби прекъсна Обиетиво Ризарчименто (Виченца), след като се наложи като гост на Фолксбанк Судтирол (Болцано) с драматичното 3:2 (20:25, 21:25, 26:24, 27:25, 15:7). Бояна Андреева започна в титулярния състав на Виченца, но в третия и четвъртия гейм влизаше като резерва, а в тайбрека не игра. Тя завърши с 4 точки (1 блок и 33% ефективност в атака). С 16 точки за победата се отличи съотборничката й Изабела Милоко (2 блока, 31% ефективност в атака и 43% перфектно посрещане). Най-резултатна стана Валерия Папа от тима на домакините, като тя заби 29 точки (4 аса, 1 блок, 33% ефективност в атака и 30% перфектно посрещане). Съотборничката й Ноеми Порцио добави 26 точки (1 ас, 1 блок, 35% ефективност в атака и 47% перфектно посрещане), но и това не помогна за успеха.

Така във временното класиране лидер е Металеге Санитарс (Монтикиари) с 23 точки, на две пред 2-ия Сауджела Тийм (Монца) и Ил Бизонте (Сан Кашано). На 8-ма позиция е Обиетиво Ризарчименто (Виченца) с 11 точки, колкото има и 9-ия Савино Дел Бене (Скандичи). В следващия 10-ти кръг ще бъде "българското" дерби между Обиетиво Ризарчименто (Виченца) и Ил Бизонте (Сан Кашано). Мачът ще бъде на 6 януари 2014 година (понеделник) от 19,00 часа българско време.