Патрик Шарп с хеттрик за победа на Чикаго срещу Колорадо

Патрик Шарп вкара три гола за третия хеттрик в кариерата си при категоричната победа на Чикаго със 7:2 у дома срещу Колорадо в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Шарп добави и една асистенция при попадението на Джонатан Тейвс във вратата на гостите. Тейвс пък се отличи с две завършващи подавания, а Михал Хандзус и Крист Верстег също се разписаха в полза на Блекхоукс. Победата е втора поредна в полза на Чикаго. 32-годишният Патрик Шарп има 21 гола през този сезон. Той се разписа десет пъти в последните десет двубоя.

Бостън разгроми с 5:0 като домакин тима на Отава. Туука Раск се отличи с 33 спасени шайби за четвъртия си мач без допуснат гол през настоящото първенство. Райли Смит реализира две от попаденията във вратата на тима от канадската столица. Джаром Игинла, Дейвид Крейчи и Брад Марчанд добавиха по един гол за победителите.

Робин Ленер направи 36 спасявания пред голлинията на Отава, но това не беше достатъчно, за да бъде избегнато поражението. Сенатърс има четири загуби в последните си пет срещи.

Вашингтон победи с 3:2 като домакин Ню Йорк Рейнджърс. Никлас Бекстрьом се отличи с попадение и асистенция, а Ерик Фер вкара решителния гол пет минути преди края и донесе ценния успех в полза на столичани. Майк Грийн също се разписа във вратата на Ню Йорк, а неговият съотборник на вратата Филип Грубауер направи 37 спасявания. В предишните си две домакинства Вашингтон имаше две поражения. Беноа Пулио и Карл Хагелин вкараха головете в полза на Рейнджърс. До момента отборът имаше серия от два поредни успеха.

Питсбърг спечели след продължение с 4:3 като гост срещу Каролина. Джеймс Нийл се разписа в допълнителния период и донесе победата в полза на гостите. Водещият голмайстор в НХЛ Сидни Крозби също вкара в полза на Питсбърг, а Нийл добави две завършващи подавания. Вратарят Марк-Андре Флюри спря 31 удара в своя мач номер 500 с екипа на "пингвините".