КВК Габрово загуби първата си контрола в Македония

Отборът на КВК Габрово загуби първата контролна среща срещу националния отбор на Македония. Двубоят, който се игра в Пробищип, завърши при резултат 3:0 (25:16, 25:19, 25:16). Избраниците на треньора Жарко Ристовски доминираха и в трите части и ги спечелиха категорично на 16, 19 и отново на 16 точки. Двата състава изиграха и допълнителен четвърти гейм. В него габровският тим водеше с точка при двете технически прекъсвания, но в заключителната част македонците успяха да обърнат резултата в своя полза и да се наложат с 25:22.

Предимството на Македония дойде от началния удар. С добър сервис домакините разбиха посрещането на вицешампионите на България и реализираха 14 аса в мача. С впечатляващите 30 точки за успеха се отличи капитанът на Македония и на турския Малийе Мили Пиянго (Анкара), който е съперник на КВК Габрово в 1/4-финалната фаза на турнира за Купата на CEV – Никола Гьоргиев. Диагоналът отигра 41 от общо 100-те атаки на отбора си, записа 5 аса, 3 блока и имаше 54% ефективност в атака. С 3 точки за 2 гейма и половина игра се отчете неговият брат – разпределителят на Марек Юнион Ивкони Гьорги Гьоргиев.

В отсъствието на Станислав Петков и Костадин Стойков Любомир Герасимов заложи на Николай Кичуков, Красимир Гайдарски, Костадин Гаджанов, Стоян Вулджев, Илиян Георгиев, Минчо Минчев и Добромир Иванов – либеро. В последствие в игра влязоха Добромир Димитров, Иван Власев, Краси Стефанов, Атанас Митев и Мартин Палийски. Най-резултатен за габровския тим с 12 точки беше Илиян Георгиев (4 блока). 7 точки реализира Стоян Вулджев, а капитанът Краси Стефанов се отчете с 6 точки.
МАКЕДОНИЯ: Филип Деспотовски 2, Никола Гьоргиев 30, Вук Каранович 14, Александър Милков 7, Гьоко Йосифов 6, Ристо Николов 9 - Дарко Ангеловски-либеро (Гьорги Гьоргиев 3, Ристо Клопчески, Филип Маджунков, Васе Михайлов 4)
Старши-треньор: Жарко Ристовски
КВК ГАБРОВО: Николай Кичуков, Минчо Минчев 4, Илиян Георгиев 12, Стоян Вулджев 7, Костадин Гаджанов 3, Красимир Гайдарски 1 - Добромир Иванов-либеро (Мартин Палийски 3, Иван Власев 5, Красимир Стефанов 6, Добромир Димитров 3, Атанас Митев 2)
Старши-треньор: Любомир Герасимов.

Статистика: Владислав Илиев (скаутмен на КВК Габрово)