Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Уайлд Оутс XI спечели регатата Сидни-Хобарт

Уайлд Оутс XI спечели традиционната ветроходна регата Сидни-Хобарт. Седемкратните шампиони завършиха състезанието, състоящо се от 628 морски мили (1163 километра), за 2 дни, 6 часа и 7 минути.

На второ място в крайното класиране остана Перпетюал Лойъл. Уайлд Оутс, собственост на винения магнат Боб Оутли, спечели регатата през миналата година и вече има общо седем титли.

Уайлд Оутс XI участва в състезанието от Сидни до Хобарт девет пъти и изравни рекорда от седем титли на Морна/Кърева от периода 1946-1960 година.

През миналата година Уайлд Оутс постави рекорд, печелейки регатата за 1 ден и 18 часа, но сега слабите ветрове попречиха да бъде записано ново най-добро постижение.

Общо 94 яхти стартираха от пристанището в Сидни тази година, като четири вече прекратиха участието си в състезанието.