Хазуров титуляр за първи път от три месеца, Бандата с асистенция

Българският нападател Костадин Хазуров изигра втория си мач като титуляр от 25-и септември насам, като днес престоя на терена 69 минути при успеха на Лиерс с 3:0 над Мехелен в среща от белгийското първенство. Шотландската резерва Антъни Уот, който влезе на мястото на Хазуров обаче, се превърна в героя на жълто-черните с две гола за 20 минути. Уот влезе при 0:0 и само 6 минути по-късно откри резултата. Рашид Бурабия удвои преднината на домакините в 88-ата минута, а в третата на допълнителното време отново Уот се разписа и оформи крайното 3:0. Победата донесе малко спокойствие за Лиерс, който събра 20 точки и се придвижи от 13-о на 12-о място в класирането.

На 14-а позиция е Льовен, който размаза с 3:0 Серкъл Брюж. Българският десен бранител Иван Бандаловски игра пълни 90 минути за домакините и асистира за третото попадение на своя отбор, реализирано от Бьорн Рютинкс в 57-ата минута. Македонецът Йован Костовски откри резултата в 17-ата минута, а 12 по-късно Рютинкс покачи на 2:0. Бандаловски беше най-съобразителен при спиране на защитата на гостите, които очакваха да бъде маркирана засада. Той открадна топката проби и центрира към включилия се Рюткинс, който отбеляза второто си попадение в срещата.