Коледата е нещастна за Тонев и Астън Вила

Астън Вила на Александър Тонев загуби злощастно с 0:1 на свой терен от Кристъл Палас в двубой от 18-ия кръг на Премиършип. Българският национал се появи на терена чак в 87-ата минута, а гостите вкараха в продължението на редовното време. Резервите Джонатан Уилямс и Дуайт Гейл комбинираха след атака на домакините и вторият заби прекрасно попадение, благодарение на което лондончани вече са с равен брой точки с Фулъм, който е първият отбор над чертата на изпадащите. За състава от Бирмингам това е четвърто поредно поражение и тимът вече сериозно е заплашен да се свлече към дъното.

Макар напрежението сред футболистите и на двата състава да беше огромно, те направиха доста силен мач, в който положенията пред двете врати се редуваха едно след друго. Андреас Вайман и Габриел Агбонлахор пропуснаха за Вила, докато Джейсън Пънчиън и Бари Банън нямаха шанс пред рамката на Брад Гузан. Веднъж и гредата спаси стража на домакините.

В заключителните минути Астън Вила тръгна да печели срещата и беше наказан от перфектната контра, която Гейл завърши с перфектен изстрел.

Веднага след подновяването на играта Сашо Тонев направи опасен проби отляво и центрира остро, но топката беше избита в корнер.

След два дни на Астън Вила предстои ново домакинство - на Суонзи, докато "орлите" гостуват на Манчестър Сити.