Стаматова се класира за втория кръг

Българката Юлия Стаматова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в зала в Истанбул (Турция) с награден фонд 10 хиляди долара. Участващата с "уайлд крад" Стаматова победи поставената под номер 6 схемата Полина Лейкина (Русия) с 6:4, 1:6, 6:3. 20-годишната българка проби в десетия гейм, за да спечели първия сет. Във втората част Лейкина доминираше изцяло. Рускинята направи серия от шест поредни гейма и с ранен пробив поведе с 2:0 в третия решителен сет.

В последствие обаче Стаматова изравни за 2:2, а след 3:3 не даде шансове на съперничката си. Така българката заработи 1 точки за класацията на УТА и 196 долара, а за място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу Кристина Шаховец (Германия). В надпреварата на двойки Стаматова и 14-годишната Инджи Йогют (Турция) играят по-късно днес в първия кръг срещу представителките на домакините Ерем Акюрт и Джейлин Гюнай.