Елена Колева със страхотен мач за Сан Кашано преди Коледа

Волейболният отбор на бившата българска националка Елена Колева - италианският Ил Бизонте (Сан Кашано), си направи най-добрия подарък преди Коледа, след като в мач от 8-ия кръг на Серия А2 разгроми у дома Сауджела Тийм (Монца) с 3:0 (25:18, 25:18, 25:14). Българката бе най-резултатна за тима си със 17 точки (4 аса и 39% ефективност в атака), а съотборничката й Силвия Лоти добави 16 точки (2 аса, 3 блока, 42% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) за успеха. За тима на Монца Марика Бонети завърши с 12 точки.

Трета поредна загуба допусна Обиетиво Ризарчименто (Виченца) с българката Бояна Андреева. Този път тимът падна като домакин от Савино Дел Бене (Скандичи) с 1:3 (25:23, 20:25, 17:25, 15:25). Андреева игра в първите три гейма от мача и завърши с 9 точки (23% ефективност в атака). Съотборничката й Дилета Сестини пък се отчете с 11 точки. За отбора на Скандичи Вероника Таборели блесна с 25 точки (1 ас, 1 блок и 42% ефективност в атака) за победата.

В класирането води тимът на Металеге Санитарс (Монтикиари) с 21 точки. На 2-3-то място с по 18 точки са Сауджела Тийм (Монца) и Ил Бизонте (Сан Кашано). На 9-та позиция се смъкна Обиетиво Ризарчименто (Виченца) с 9 точки. В следващия кръг, който ще се изиграе непосредствено след Коледа - на 26 декември (четвъртък) от 19,00 часа българско време, Ил Бизонте (Сан Кашано) гостува на Ас Волей (Соверато), а Обиетиво Ризарчименто (Виченца) е гост на Фолксбанк Судтирол (Болцано).