Калоян Иванов с "дабъл-дабъл" при победа на Авелино

Българинът Калоян Иванов се отличи с "дабъл-дабъл" при победата на Авелино като гост на Гранароло Болоня със 78:74 (25:18, 12:20, 22:20, 19:16) точки в среща от 11-ия кръг на първенството на Италия по баскетбол за мъже. Калоян Иванов игра 32 минути като титуляр и бе най-полезен с 25 точки, 12 борби и 2 асистенции. Авелино е на 11-о място в класирането с 5 успеха и 6 поражения. Арис, с Александър Везенков, се класира за финала на Купата на Гърция за първи път от 2005 година насам.

Българинът и съотборниците му победиха гостуващия Паниониос в полуфинала с 88:79 точки. За трофея Арис ще спори с победителя от двойката Панатинайкос - Олимпиакос, които играят днес. Везенков бе втори най-резултатен за Арис с 24 точки, а освен добави 10 борби и 4 асистенции. Отборът на По-Ортез, с българина Христо Николов в състава си, победи гостуващия Антиб с 81:72 (13:17, 25:18, 14:19, 29:18) точки в мач от 13-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Франция. Николов игра 15 минути като резерва и се отличи с 5 точки и 1 асистенция. Бившата звезда на Левски - Арън Харпър се отчете със 7 точки и 3 борби за 19 минути за По-Ортез. Отборът е на 10-о място в класирането с 6 победи и 7 загуби.