Индиана се наложи над Бостън

Пол Джордж отбеляза 24 точки, а Ланс Стивънсън записа своя трети "дабъл-дабъл" за сезона при победата на Индиана със 106:79 над Бостън в среща от първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Стивънсън завърши мача с 12 точки, десет спечелени борби и десет асистенции, с което Индиана подобри баланса си на 22:5 победи и запази преднината на върха на Източната конференция. Стивънсън пък стана единственият баскетболист през редовния сезон, който стига на три пъти до трицифрени изражения при точките, борбите и асистенциите.

Ейвъри Брадли наниза 13 точки за Бостън, но това не беше достатъчно за треньора Брад Стивънс, който се завърна в родния си град. Отраснал в предградията на Индиана, той е 2-кратен национален шампион с ученическия тим Бътлът Булдогс. В неделя вечер обаче воденият от него тим допусна трето поредно положение и с това си усложни остатъка от редовния сезон в НБА. Кайл Лори отбеляза 22 точки, като две от тях бяха вкарани от бялата линия само 9.8 секунди преди финалната сирена при победата на Торонто със 104:98 над Оклахома Сити.

Раптърс отстреляха Тъндър с 6:0 в последните 1:25 минути на мача и прекъснаха серията на съперника от девет поредни победи. Джаред Дъдли вкара решителен кош от зоната за три точки само 38 секунди преди края на мача между Лос Анджелис Клипърс и Минесота, спечелен от домакините със 120:116 след продължение. Крис Пол пък вкара пет пъти от линията за наказателен изстрел в последните 19 секунди на добавената част.

Снимка: Getty Images/Guliver