Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Ванкувър победи Уинипег и без Луонго

Отборът на Ванкувър преодоля отсъствието на титулярния си вратар Роберто Луонго и успя да спечели с 2:1 домакинския мач срещу Уинипег. Това се случи благодарение на късен гол, с който Канадците запазиха позиции в борбата за плейофна квота в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Защитникът Крис Танев се разписа 10:23 минути преди последната сирена и донесе победата аз отбора на Ванкувър, който остана без Роберто Луонго още в първата третина.

Брад Ричардсън откри за домакините малко по-късно, а Ивандър Кейн изравни за Уинипег с попадение във втората част. В другия мач от неделя вечер в НХЛ, Ню Йорк Рейнджърс се наложи с 4:1 срещу Минесота като домакин. Карл Хагелин и Матс Дзукарело вкараха при числено предимство във втората третина за Рейнджърс, а преди и след това точни бяха още Беноа Полио и Крис Крейдър.

НЙ Рейнджърс - Минесота 4:1
Ванкувър - Уинипег 2:1