Защитник донесе победа на Аякс и подобри рекорд на Ван Бастен

Защитникът на Аякс Яиро Ридевалд, който днес направи дебют с фланелката на Аякс в мача от 18-тия кръг на холандското футболно първенство с Рода Керкраде, вкара и двата гола и не само донесе победата на своя отбор, но и стана най-младият футболист, вкарал гол при дебюта си. През първото полувреме Рода Керкраде водеше с 1:0, но с голове в 88-та и в 90-та минута Яиро Ридевалд донесе победата на своя тим.

Днес Ридевалд е на 17 години и 104 дни и с това подобри рекорда на легендарния нападател Марко ван Бастен за най-млад дебютант-голмайстор. Ван Бастен вкара гол при дебюта си за Аякс на възраст 17 години и 154 дни. След днешната победа Аякс е на първо място във врменното класиране на холандското футболно първенство с 37 точки, следван от Витесе - също с 37 точки.