Пирин (Разлог) с чисто 3:0 над Дунав (Русе) в Суперлигата

Волейболистите на Пирин (Разлог) победиха като гости Дунав (Русе) с 3:0 (25:20, 25:19, 25:15) в мач от 10-ия кръг на Суперлигата, игран този следобед в Русе.

Така предпразнично волейболистите от Разлог се поздравиха с успех, като приключват 2013 година с победа. Това е пета победа за тях в Суперлигата, като с 5 загуби и 14 точки заемат 7-мо място във временното класиране, колкото има и 8-ия Добруджа 07 (Добрич). Тимът на Дунав пък се намира на последното 12-то място в първенството, като няма успех до сега и има записани само 3 спечелени гейма.

Волейболистите на Пирин се наложиха бързо, като мачът между двата тима продължи само 67 минути. Въпреки всички усилия домакините не успяха да дадат голям отпор в срещата. Гостите от Разлог не позволиха да има изненади, като затвориха и трите гейма в своя полза.

Най-полезен за Пирин стана Благовест Катранджиев с 12 точки (2 блока, 2 аса, 57% ефективност в атака, 42% позитивно и 25% перфектно посрещане. Норман Недков (2 блока и 82% ефективност в атака) и Илиян Божков (1 блок, 77% ефективност в атака, 50% позитивно и 13% перфектно посрещаме) добавиха по 11 точки за победата. За тима Дунав Теодор Бодуров завърши с 12 точки.

ДУНАВ (РУСЕ) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 0:3 (20:25, 19:25, 15:25)
ДУНАВ: Красимир Миронов 1, Теодор Бодуров 12, Ангел Павлов 10, Костадин Николов 3, Павел Душков 10, Георги Господинов 2 - Валентин Йорданов-либеро (Денислав Димитров 1, Симеон Георгиев, Иван Иванов, Радослав Пенев 2)
Старши-треньор: Христо Илиев
ПИРИН: Чоно Пенчев 7, Норман Недков 11, Илиян Божков 11, Благовест Катранджиев 12, Петър Ненков 8, Ивайло Великов 6 - Петър Каракашев-либеро
Старши-треньор: Йордан Мицин.

Статистика: Боби Николов (скаутмен на Пирин)