Марек загуби от турския Малийе в София

Волейболният шампион на България Марек Юнион Ивкони (Дупница) отстъпи на турския Малийе Мили Пиянго (Анкара) 0:3 (25:27, 23:25, 21:25), а в допълнителния гейм с 18:21, в контролна среща играна днес в столичната зала "Христо Ботев".

Турците, които участваха на силния приятелски международен турнир в Габрово, останаха у нас за допълнителни проверки с български тимове, като вчера паднаха от ЦСКА, а в днешния мач записаха успех. Утре (8 октомври) тимът на Малийе продължава серията с приятелски мач срещу Левски Боол, отново в столичната зала "Христо Ботев". От своя страна Марек пък се завърна от турнир в Турция, където отбеляза престижна победа над руския първодивизионен Кузбас (Кемерово), който надигра воденият от Радостин Стойчев Халбанк (Анкара).

Първите два гейма от мача бяха равностойни, като гостите надделяха в решителните моменти. Впоследствие треньорът Найден Найденов даде шанс за изява на всички състезатели в тима. Най-резултатен за Марек стана Станислав Величков с 10 точки. Борислав Апостолов и Венелин Кадънков завършиха по 9 точки.