Бока Хуниорс спечели Суперкласико (видео + галерия)

Бока Хуниорс спечели с 1:0 като гост аржентинското Суперкласико срещу Ривър Плейт, което се изигра на стадион "Монументал" в рамките на 10-ия кръг на Апертура. Единственият и победен гол за Бока Хуниорс отбеляза Eмануел Джилиоти в 23-ата минута. Успехът беше още по-сладък, тъй като бе постигнат пред пълен само с фенове на домакините стадион.

Бока Хуниорс се изкачи на трето място в класирането, като събра 19 точки и е на 4 зад лидера Нюелс Олд Бойс, както и на една от втория Сан Лоренсо. Ривър Плейт е седми с 14 точки.

Лошата новина за Бока от мача бе травмата в коляното, която получи ветеранът Хуан Роман Рикелме. Бившият плеймейкър на Барселона и Виляреал бе сменен принудително в 58-ата минута.