България започна ударно на световното в Бразилия (ГАЛЕРИЯ)

България стартира с победа 3:0 (21:17, 21:17, 21:12) над Египет на световното първенство за младежи до 23 години в Бразилия. Двубоят се изигра в зала "Арена Президенте Танкредо Невеш" в Уберландия и продължи 57 минути.

В началото на мача Жани Желязков и Бранимир Грозданов се справяха безпроблемно с египетската блокада и атака, за да дадат на отбора си предимство от 4 точки на техническото прекъсване в първия гейм – 12:8.  След това африканците започнаха да допускат доста брак в своята игра, но това не доведе до увеличаване на разликата в края на гейма – 21:17.Вторият гейм вървеше равностойно с успешна игра в нападение и на двата отбора до техническото прекъсване, при което Египет имаше точка аванс. Скоро след това предимството беше на страната на България.  Добри изяви на блокада от страна на Жани Желязков и Венцислав Рагин удариха едно рамо на отбора, за да дръпне напред с по-голяма разлика, а диагоналът заби последната топка в гейма за 21:17.Младите Лъвове започнаха мощно третата част, като поведоха с 6:1.  След техническото прекъсване те дръпнаха силно напред със 17:7, а опитът на Египет да се върне в гейма не доведе до сериозна заплаха за крайния успех на европейците и те спокойно затвориха частта при 21:12 и мача при 3:0.Вторият гейм беше копие на първия. В третия съперникът съвсем свали гарда и геймът бързо беше затворен на 12.Според регламента на турнира се играе до 21-а точка. Най-резултатни от българите бяха Грозданов и Желязков, завършили съответно с 13 и 14 точки.

Във втория ден от турнира нашите играят с Доминиканската република.

В другите два мача от първия състезателен ден в групата домакинът Бразилия се справи безпроблемно с отбора на Доминиканската република, побеждавайки го с 3:0 (21:12, 21:6, 21:10), а считаният за основен съперник на българите на Аржентина загуби точка срещу Тунис – 3:2 (21:14, 21:18, 13:21, 19:21, 16:14).

БЪЛГАРИЯ - ЕГИПЕТ 3:0 (21:17, 21:17, 21:12)
БЪЛГАРИЯ: Венцислав Рагин 5, Добромир Димитров 2, Красимир Георгиев 6, Жани Желязков 14, Бранимир Грозданов 13, Николай Пенчев 6 - Антон Василиев-либеро (Георги Сеганов)
Старши-треньор: Драган Иванов
Треньор: Йордан Мицин
ЕГИПЕТ: Ахмед Ел Сайед, Хишам Еуаис 2, Мохамед Катер 2, Омар Хасан 6, Ахмед Елкотб 10, Ахмед Шафик 6 - Мохамад Хасан-либеро (Марауан Абделбаки, Густава Ирис 1, Маханут Елнагар, Шехабелдеен Мохамед, Шериф Али)
Старши-треньор: Абуоузеид Габер
Треньор: Суилам Шериф.