ПСВ победи и се изравни с Твенте в Холандия

Съперникът на Лудогорец в турнира Лига Европа- ПСВ Айндховен, постигна трудна победа с 2:1 над РКС Валвайк в среща от 9-ия кръг. С този успех футболистите на Филип Коку събраха 18 точки и се изравниха с лидера Твенте, но остава 2-и заради по-лоша голова разлика. Аякс е на 3-а позиция със 17, а Фейенорд е с 16. РКС Валвайк заема предпоследното 17-о място с 5 точки. Ола Тойвонен откри резултата за ПСВ Айндховен в 23-ата минута след пас на словенеца Тим Матавж, но в последните секунди на първата част Брабер изравни.

През цялото второ полувреме домакините така и не успяха да наложат сериозно превъзходство, но все пак щастието им се усмихна 2 минути преди края. Дюитс от гостите получи червен картон в 85-ата минута, а в 88-ата Юрген Локадия завърши атака и пас на Джефри Брума и осигури успеха с 2:1.