Нов силен мач на "светците" срещу "европейския" Суонзи

Тимът на Саутхамптън постигна четвърта победа от началото на сезона, след като се разправи с 2:0 с евроучастника Суонзи на своя "Сейнт Мерис". Момчетата на Маурисио Почетино записаха пети пореден двубой, в който не допускат гол в своята врата, за да се изкачат в топ 4 с поредните три точки в своя актив. Двубоят между двата отлично развиващи се проекти на Почетино и Михаел Лаудруп бе оспорван и равностоен, но домакините бяха по-точни при чистите си голови положения и заслужено грабнаха трите точки. Суонзи пък сякаш започва да изпитва на гърба си тежестта от това да играе мачове в турнира Лига Европа паралелно с шампионата и вече е 14-и с актив от 7 точки след седем кръга.

Адам Лалана даде аванс на Саутхамптън в 19-ата минута, когато с красив диагонален удар не остави шансове на Мишел Ворм да спре топката по пътя й към мрежата. Стражът на домакините Артур Боруц показа класа, за да задържи аванса на своя тим, спасявайки удари на Мичу и Уилфред Бони с глава от непосредствена близост. Нейтън Дайър пък тресна лявата греда зад Боруц с удар от 15-на метра, който също бе закачен от ръкавиците на полския страж.

През второто полувреме срещата продължи да бъде изключително интересна с голови положения и пред двете врати. Бони пропусна най-чистото положение за "лебедите", след като стреля над вратата с глава от отлична позиция. Така се стигна до 83-ата минута, в която резервата в състава на Саутхамптън Джей Родригес подпечата успеха на своите. Той се разписа с красиво воле и опъна мрежата зад Ворм за крайното 2:0, след като пребори физически Чико в центъра на отбраната на гостите. Малко преди неговото попадение пък гол на Виктор Уаняма бе отменен заради нарушение в атака на Морган Шнайдерлин, което домакините бурно оспорваха.