100 години ски спорт в България

Каляри преклони глава пред Удинезе на "Фриули"

Отборът на Удинезе надигра с 2:0 на своя стадион "Фриули" Каляри в мач от 7-ия кръг на Серия "А". Тимът на Франческо Гуидолин събра 10 точки и заема 8-о място в класирането след тази победа. Отборът от Сардиния пък е 14-и със 7 точки.

Още в 3-ата минута Никола Муру бе много близо да отбележи гол-шедьовър. Защитникът на Каляри изненада вратаря на Удинезе Иван Келава с изстрел от доста далечно разстояние, но топката се отби от гредата и излезе в аут.

В 33-ата минута домакините от Удинезе откриха резултата. След центриране от фаул, топката достигна до защитника Данило, който с воле от непосредствена близост опъна мрежата зад Микаел Агаци.

Осем минути след почивката лидерът на Удинезе Антонио Ди Натале направи резултата 2:0. Ветеранът не остави шансове за реакция на Агаци с превъзходен удар от фаул и отбеляза втория си гол за сезона.