Терек препъна още един от грандовете

След победата над ЦСКА (Москва) в предишния кръг, Терек изигра силен мач и срещу друг от фаворитите за титлата в Русия - Спартак (Москва). Срещата, която се игра на неутрален терен в Екатеринбург, завърши 0:0 и по този начин Спартак пропусна да излезе еднолично на второ място в класирането. В момента отборът на Валерий Карпин има 24 точки и дели втората позиция с Локомотив (Москва). Терек пък постепенно започва да набира скорост и със 7 точки заема 14-о място.

От състава на гостите отсъстваше Жоао Карлос, който получи контузия на една от последните тренировки и ще се възстановява около три седмици. Поради травми мача пропуснаха още Тино Коста, Лукас Бариос и Сердар Тасчъ. Павел Яковлев остана резерва за сметка на Ейдън Макгийди, а офанзивното трио на столичани се допълваше от Юра Мовсисян и Арас Йозбилис.

Първото полувреме беше сравнително скучно. Най-добрата възможност за домакините пропусна Джонатан Лежар. Белгиецът получи добър пас около границата на наказателното поле, но стреля неточно. За Спартак близо до гола беше Мовсисян, но ударът с глава на арменския национал излезе в аут.

След почивката главно действащо лице беше вратарят на Терек Евгений Городов, който спаси опасни удари на Мовсисян и Йозбилис. В края играта доста се накъса, което изнерви наставника на Спартак Валерий Карпин. Неговите футболисти опитаха финален щурм, но Терек издържа и се отлепи от дъното на класирането.